Biegacze znowu dali radę!

Biegacze znowu dali radę!

Wrzesień 2018

W sobotę 1 września na krakowskich Błoniach 3500 osób wystartowało w 7. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup pierwszego w Polsce nerkoserca, które ma pomagać noworodkom cierpiącym na niewydolność nerek lub serca. Bieg zakończył się pełnym sukcesem – dzięki zaangażowaniu uczestników i partnerów udało się zebrać na ten cel 220 000 zł.
To wyjątkowe wydarzenie połączyło dzieci i dorosłych, początkujących oraz profesjonalnych biegaczy. W biegu wzięło udział łącznie nieco ponad 3500 uczestników, a inicjatywę wsparło ponad 100 partnerów. Razem zebrano 220 tys. złotych, które będą przeznaczone na zakup pierwszego nerkoserca w Polsce. To nowatorskie narzędzie, nazywane inaczej „CARPEDIEM” umożliwia skuteczne i bezpieczne dializowanie dzieci z uszkodzeniem nerek.
Zawsze jestem pod wrażeniem, gdy widzę jak co roku nasz bieg zrzesza tak wiele osób chętnych nieść pomoc innym. Tegoroczna edycja była naprawdę niezwykła, ponieważ dzięki wspólnemu wysiłkowi zebraliśmy pieniądze na nerkoserce – urządzenie wcześniej niedostępne w Polsce, a niezbędne do szybszego i skuteczniejszego ratowania zdrowia najmłodszych pacjentów. Cieszę się, gdy widzę, jak osiągamy tak szczytne cele, równocześnie tworząc rodzinną atmosferę i promując aktywny styl życia. W imieniu całej Fundacji dziękuję wszystkim uczestnikom i partnerom za ich zaangażowanie – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.
Podobnie jak podczas zeszłorocznej edycji, w trakcie wydarzenia można było wziąć udział w biegu na dystansie 3,5 km i 10 km, w Biegu na Szpilkach oraz w dziecięcych zawodach biegowych. Podczas imprezy na chętnych czekały również liczne atrakcje dla całych rodzin, w postaci pokazów oraz warsztatów promujących aktywny tryb życia.