Przepisy Żurek w chlebie

Składniki

0,4 l zakwasu żytniego

200 g boczku wędzonego

200 g białej surowej kiełbasy

4 chleby na żurek

2 jajka

200 ml śmietanki 30%

1 cebula

1 ząbek czosnku

1 łyżka majeranku

1 płaska łyżka chrzanu

2–3 suszone grzyby

2 liście laurowe

2 gałązki natki pietruszki

Opis

Z chlebków odetnij górną cześć, tworząc wieczka. Wyjmij część miąższu i przełóż do garnka. Dodaj ok. 2 litry wody, suszone grzyby i liść laurowy. Gotuj całość, aż miąższ się całkowicie rozklei. Dzięki temu żurek nabierze wyjątkowego aromatu.

Do gotującego się wywaru włóż białą kiełbasę i parz przez ok. 10 minut. Wywar nie może się gotować, bo kiełbasa popęka. Cebulę oraz czosnek obierz i pokrój w kostkę. Boczek wędzony PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE pokrój w paseczki. Na szerokiej patelni podsmaż wędzony boczek i, jak tylko się zrumieni, odlej do osobnego naczynia nadmiar tłuszczu. Dodaj cebulę i czosnek. Podsmaż razem.

Kiełbasę z gotowania wyjmij i odłóż na półmisek. Do wywaru z grzybów i kiełbasy dodaj zrumieniony boczek i gotuj powoli jeszcze kilka minut. Zapraw wywar zakwasem żurkowym i zagotuj. Dodaj majeranek i chrzan do smaku. Następnie wlej śmietankę i przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem.

Natkę pietruszki posiekaj i dodaj do zupy – odświeży ona smak żurku. Jajka ugotuj na twardo, obierz z łupiny i przekrój na ćwiartki. Jajka rozłóż w chlebkach i pokrój w plasterki białą kiełbasę. Wlej żurek i nakryj wieczkiem z chleba.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4