Przepisy Żurawinowe mleczko sojowe z sosem żurawinowym

Składniki

250 ml mleka sojowego 

1 łyżeczka agaru  

1/4 laski wanilii

80 g cukru brązowego

40 g żurawiny suszonej

Sos:

100 ml białego wina 

50 g  żurawiny świeżej lub mrożonej

60 g cukru 

1 g wanilii 

3 g imbiru 

1/4 łyżeczki mąki ziemniaczanej

2 gałązki mięty do dekoracji

Opis

Mleko sojowe zagotuj z żurawiną. Zostaw owoce, aby oddały aromat do mleka. Wanilię przekrój i wyskrob ziarna. Przecedź mleko z żurawiny i dodaj do niego cukier i wanilię. Agar rozpuść w niewielkiej ilości wody i następnie dodaj do mleka. Wymieszaj całość i wstaw ponownie do zagotowania. Agar rozpuszcza się dopiero w temp. 80˚C, więc mleko gotuj lekko przez ok. 3–4 minuty. 

Mleko przelej do szklanek i odstaw do ostygnięcia w chłodne miejsce. W tym czasie zagotuj białe wino i dodaj żurawinę. Gotuj lekko przez ok. 5 minut, potem dodaj cukier i wanilię. Imbir obierz i pokrój w cienkie paseczki. Dodaj do żurawiny i gotuj jeszcze przez chwilę. Mąkę ziemniaczaną rozpuść w niewielkiej ilości wody. Zagęść żurawinę mąką ziemniaczana do konsystencji luźnego kisielu. Odstaw do ostygnięcia.  Zastygnięte mleczko sojowe polej teraz sosem z wierzchu i dekoruj listkiem mięty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8