Przepisy Zupa z kurek

Składniki

150 g kurek

75 ml wody

1 mała cebula

1 ząbek czosnku

1 gałązka selera naciowego

2 średnie ziemniaki

1 łyżka masła

1/4 szkl. śmietanki słodkiej 30%

1/2 pęczka pietruszki

przyprawy: sól, sos sojowy, świeży pieprz

Opis

Ziemniaki umyj, obierz, pokrój w kostkę i ugotuj w wodzie z solą, do miękkości, a następnie odcedź. Poczekaj aż przestygną i zmiksuj je na gładką masę. Seler umyj i drobno posiekaj, cebulę obierz i posiekaj w kostkę, czosnek obierz i drobno posiekaj.

Kurki zalej gorąca wodą, dodaj garść soli, wymieszaj, pozostaw na chwilkę, a następnie dokładnie przepłucz grzyby w zimnej wodzie i odcedź na sicie. Na patelni roztop masło (uważaj, aby się nie przypaliło) i podduś na nim kurki wraz z cebulką i czosnkiem (ok. 15 min).

Przełóż grzyby z czosnkiem i cebulką do garnka i zalej wodą. Dodaj posiekany drobno seler i zmiksowane ziemniaki. Dopraw solą, pieprzem i sosem sojowym. Dokładnie wymieszaj i zagotuj całość. Na koniec zabiel śmietanką zupę i posyp drobno posiekaną natką pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8