Przepisy Zupa z kukurydzy z oliwą paprykową

Składniki

2 świeże kolby kukurydzy 

3 ziemniaki 

1 średnia cebula 

50 g masła 

400 ml bulionu warzywnego 

200 ml śmietany kremówki 

50 ml oliwy extra vergine

1/2 łyżeczki papryki słodkiej mielonej 

1 gałązka tymianku 

1 ząbek czosnku 

1 łyżeczka cukru 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Kukurydze obierz z liści i odetnij tylny kaczan. Przekrój kolby na pół lub nawet na 4 kawałki, aby łatwiej można było odciąć ziarna. Zetnij teraz nożem z każdej strony ziarna kukurydzy i przełóż je do miski. 

Obierz cebulę i pokrój drobno w kostkę. W szerokim rondelku podgrzej masło i dodaj cebulę. Szklij powoli, aż straci swój surowy zapach. W tym czasie obierz ziemniaki ze skórki i pokrój w kostkę, wielkości podobnej do ziaren kukurydzy. Ziemniaki oraz ziarna kukurydzy dodaj do smażonej cebuli i wymieszaj. Przypraw lekko solą i pieprzem. Wlej bulion warzywny i dodaj cukier. Gotuj powoli do miękkości. 

W małym rondelku rozgrzej lekko oliwę. Dodaj słodką paprykę w proszku oraz gałązkę tymianku. Czosnek zgnieć na desce szeroką częścią noża i dodaj do oliwy. Lekko podgrzewaj całość, aby oliwa przeszła smakiem dodatków. Ściągnij z ognia i zlej samą oliwę do naczynia. Taka aromatyczna oliwa jest idealna do przyprawiania zup, w tym kremów.  

Jak warzywa w zupie zmiękną, dolej śmietanę i ewentualnie przypraw do smaku. Wlej zupę do miseczki lub talerza i dekoracyjnie polej kilkoma kroplami oliwy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8