Przepisy Zupa z karpia

Składniki

400 g karpia
1 marchew
50 g selera korzeniowego
1 korzeń pietruszki
2 ząbki czosnku
3 cebule
50 g masła
½ papryki czerwonej
½ papryki żółtej
½ papryki zielonej
1 łyżeczka koncentratu pomidorowego
1 łyżeczka papryki słodkiej mielonej
1 łyżeczka papryki ostrej mielonej
4 gałązki natki pietruszki
4 łyżki śmietany gęstej
sól
pieprz czarny mielony

Sposób przygotowania

1

Filet z karpia umyj i odetnij płetwy, pozostałości po kręgosłupie oraz ościach brzusznych. 

2

Czysty filet odłóż, a resztki z karpia przełóż do garnka, wlej wodę i posól delikatnie. Zgnieć czosnek i dodaj do garnka. Obierz warzywa i pokrój w małe kawałki. Dodaj do garnka z rybą i wstaw do gotowania. Jak tylko się zagotuje, to zmniejsz gaz i gotuj jeszcze przez 10 minut. 

3

Paprykę i cebulę pokrój w paseczki. Na patelni podgrzej masło i podsmaż cebulę i paprykę, wsyp suchą proszkowaną paprykę z każdego rodzaju i pomidorowy koncentrat. Wszystko lekko podsmaż. 

4

Paprykę z koncentratem przełóż do garnka i zalej bulionem rybnym. Gotuj przez 10 minut. Karpia pokrój na kawałki i dodaj do zupy.  Dopraw do smaku solą i świeżo mielonym pieprzem. Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do zupy. 

5

Przelej zupę do talerza wraz z warzywami i kawałkami ryby. Na środku dekoracyjnie połóż kleks kwaśnej śmietany i listki natki do dekoracji.   

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8