Przepisy Zupa wiosenna z nowalijek

Składniki

50 g botwinki

1/2 pęczka młodej marchewki

100 g fasolki szparagowej

20 g młodej rzeżuchy

2 gałązki selera naciowego 

1/4 pora

200 g młodych ziemniaków

30 g masła

40 ml oliwy z oliwek 

4 gałązki świeżej bazylii

4 gałązki natki pietruszki

przyprawy: sól morska, pieprz czarny

Opis

Warzywa dokładnie umyj, następnie pokrój w małą kostkę. Fasolkę szparagową i pora pokrój na 2-centrymetrowe kawałki. Przełóż warzywa do szerokiego garnka i wlej ok. 1 l zimnej wody. Przypraw od razu solą. Gotuj warzywa na wolnym ogniu. Zimna woda zwiększa wartość odżywczą zupy i smak. Zupa tak gotowana jest pełna aromatu, a sam wywar esencjonalny.

W tym czasie umyj zioła i zmiksuj w wysokim naczyniu z oliwą, aż całość nabierze pięknego, zielonego koloru. Odstaw. Jak tylko warzywa dobrze zmiękną, dopraw zupę do smaku solą i świeżo mielonym pieprzem. Dodaj odrobinę masła – idealnie podniesie smak młodych warzyw, a zupa stanie się aksamitna. Przelej zupę do talerza i udekoruj ziołową oliwą. Na wierzchu ułóż listki botwinki i rzeżuchy. Podawaj od razu.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4