Przepisy Zupa szczawiowa

Składniki

1,5 l wody

ok. 200 g szczawiu (pęczek)

1 kostka bulionowa (warzywna)

2 marchewki

kawałek selera

1/2 cebuli

2 ziemniaki

kawałek pora (biała część)

4 jajka

1/2 łyżki soku z cytryny

2 łyżki sosu sojowego

2 łyżki śmietany 18%

2 szczypty cukru

1,5 płaskiej łyżki soli kamiennej

3 ziela angielskie

Opis

Wszystkie warzywa obierz, umyj i pokrój w kostkę. Zagotuj wodę. Dodaj do niej kostkę bulionową, sos sojowy, sól, ziele angielskie, pieprz i wszystkie warzywa. Gotuj przez ok. 30 min pod przykryciem na średnim ogniu.

Szczaw umyj, posiekaj, dodaj do zupy i gotuj kolejne 10 min. Dodaj cukier i sok z cytryny. Zdejmij z ognia, chwilę przestudź, dodaj śmietanę. Podawaj z jajkami ugotowanymi na twardo.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8