Przepisy Zupa pomidorowa z makaronem i schabowa zapiekanka z ziemniakami i marchewką

Składniki

540 g schabu bez kości w plastrach

200 g śmietany 12%

200 g cebuli

450 g mrożonej marchewki

600 g ziemniaków

200 g makaronu nitki

1 jajko

2 kostki bulionu warzywnego

150 g przecieru pomidorowego

30 g oliwy z oliwek

Opis

Litr wody zagotuj z kostkami warzywnymi. Na powstały bulion wrzuć makaron i gotuj do miękkości. Kiedy makaron stanie się już miękki, dodaj przecier pomidorowy, zagotuj i odstaw zupę. Przed podaniem dodaj do zupy 100 g śmietany.


Ziemniaki gotuj w mundurkach przez 15 min. Po ugotowaniu wystudź i obierz ziemniaki. Plastry schabu pokrój na mniejsze kawałki i przesmaż krótko na oliwie wraz z pokrojoną w piórka cebulą. Wyłóż schab do naczynia żaroodpornego i dołóż mrożoną marchewkę. Całość posól i dopraw pieprzem. Pozostałą śmietanę wymieszaj z jajkiem i wylej na schab. Zapiekankę przykryj plastrami ugotowanego ziemniaka i wstaw do piekarnika nagrzanego do 190° na 50 minut. Zapiekankę podawaj jako drugie danie po zupie pomidorowej.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8