Przepisy Zupa mleczna z makaronem i czekoladą

Składniki

​1/2 l mleka

100 g makaronu Tesco Kid's Pasta Universe

1/2 tabliczki czekolady

2 łyżki kakao

2 łyżki mleka do czekolady

2 ciastka w czekoladzie

przyprawy: sól

Opis

Makaron ugotuj według wskazówek na opakowaniu. Ugotowany odcedź i przelej zimną wodą. Mleko ugotuj na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU stale mieszając. Pilnuj, aby nie wykipiało. Następnie dodaj szczyptę soli i wymieszaj.

Pół tabliczki czekolady stop na parze wodnej: do większego garnka nalej wodę na wysokość ok. 2 cm. Następnie włóż do niego mniejszy garnek lub naczynie żaroodporne. Kiedy woda zacznie wrzeć, włóż do mniejszego garnka czekoladę, dodaj 2 łyżki mleka i mieszając rozpuść czekoladę. Następnie dodaj kakao. Całość wymieszaj i podgrzewaj chwilę, stale mieszając, aby składniki połączyły się w gładką czekoladową masę. Następnie przestudź chwilę.

Ugotowany makaron przełóż do talerzy i zalej ciepłym mlekiem. Do każdej miseczki nałóż po 1 łyżce czekolady lub wyciśnij czekoladę przez szprycę. Na wierzch dodaj pokruszone ciastka w czekoladzie.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8