Przepisy Zupa krem z kurek z grzankami razowymi

Składniki

300 g kurek

250 ml + 50 ml do dekoracji śmietanki 30%

ok. 50 g cebuli

1 ząbek czosnku

40 g masła

50 ml wina białego wytrawnego

1 bułka razowa

30 ml oliwy z oliwek

1/4 natki pietruszki

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Kurki dokładnie umyj pod bieżącą wodą. Obierz czosnek i cebulę, następnie pokrój drobno. W rondelku rozgrzej masło i podduś cebulę z czosnkiem, przypraw od razu solą i pieprzem. Dodaj grzyby i smaż na mocnym ogniu, aż woda odparuje, a grzyby podsmażą się na rumiany kolor –dzięki temu zupa będzie bardziej aromatyczna. Kilka kurek odłóż do dekoracji zupy.

Do grzybów dolej białe wino i gotuj aż alkohol odparuje, a grzyby zmiękną. Następnie dolej śmietankę. Przypraw całość do smaku solą i pieprzem. Zupę gotuj na lekkim ogniu przez ok. 5 minut.

W tym czasie pokrój razową bułkę na grzanki. Rozgrzej patelnię z oliwą i podsmaż grzanki na złoty kolor. Aby były bardzo chrupiące, warto je dopiec w piekarniku rozgrzanym do temperatury ok. 160° przez kolejne 10 minut. Zupę zmiksuj przy pomocy kuchennego blendera. Przelej ją do talerzy i udekoruj kleksami śmietanki oraz smażonymi kurkami. Na wierzch rozsyp grzanki. Pokrój natkę pietruszki i posyp nią zupę (dzięki niej zyskasz świeży smak dań z grzybami).

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8