Przepisy Zupa krem z groszku i sera

Składniki

150 g sera lazur

50 g śmietankowego sera topionego

450 g mrożonego zielonego groszku

2 średnie ziemniaki

600 ml bulionu warzywnego (może być z kostki)

1 łyżka masła

1/2 limonki

sok z 1 i 1/2  limonki

przyprawy: sól, pieprz 

Opis

Zamrożony groszek wysyp na sitko i opłucz pod bieżącą letnią wodą. Odstaw, żeby odciekł. Obierz i pokrój w kostkę ziemniaki. Wyciśnij przez praskę czosnek. W półtoralitrowym garnku rozgrzej łyżkę masła, dorzuć wyciśnięty czosnek i wsyp groszek. Smaż przez chwilę, aż groszek stanie się jaskrawozielony. Wlej bulion i dorzuć pokrojone ziemniaki. Gotuj na małym ogniu ok. 25 min, aż ziemniaki i groszek zmiękną. Zdejmij zupę z ognia. Dodaj 2/3 sera lazur, ser topiony i sok z limonki. Zmiksuj całość w malakserze. W razie potrzeby dosyp soli i pieprzu. Przed podaniem posyp zupę resztą sera lazur i skrop świeżo wyciśniętym sokiem z limonki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4