Przepisy Zupa koperkowa z kładzionymi kluskami

Składniki

4 skrzydełka z kurczaka

2 marchewki

1 mała pietruszka

1/2 selera

1 pęczek koperku

1 kulka ziela angielskiego

sól

Kładzione kluski:

2 jajka

125 ml mleka

1–1 1/2 szkl. mąki

szczypta soli

Opis

Koperek opłucz i drobno posiekaj. Skrzydełka z kurczaka dokładnie umyj i włóż do garnka. Marchew, pietruszkę i selera obierz, pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do skrzydełek. Dorzuć ziele angielskie, dolej 3/4 litra wody i zagotuj. Całość posól i gotuj przez 45 minut.

W tym czasie przygotuj ciasto na kluski kładzione. Do miseczki wbij jajka, wlej mleko i wsyp szczyptę soli – wymieszaj. Do masy jajecznej dodawaj porcjami mąkę, cały czas mieszając. Ciasto powinno mieć konsystencję bardzo gęstej śmietany, prawie kremu.

Ciasto na kluski przełóż do woreczka na mrożonki. Ściśle zawiąż górę woreczka i obetnij jeden z narożników. Przez otwór wyciskaj podłużne kluski prosto na gotującą się zupę. Do gotującej się zupy dodaj cały posiekany koperek i gotuj jeszcze przez ok. 3–5 minut od czasu wypłynięcia klusek na powierzchnię.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8