Przepisy Zupa jarzynowa z fasolką szparagową

Składniki

1 marchew
2 gałązki selera naciowego
¼ pora
2 ziemniaki
100 g żółtej fasolki szparagowej
100 g zielonej fasolki szparagowej
40 g korzenia pietruszki
30 g masła
3 gałązki natki pietruszki
2 gałązki świeżego koperku
2 ziarnka ziela angielskiego
2 pomidory
100 g śmietany gęstej
sól morska

Opis

Warzywa umyj i odsącz na kuchennym durszlaku. Marchew, pietruszkę, ziemniaki obierz, a seler naciowy pozbaw łukowatych włókien. Liście pora dobrze wymyj, ponieważ w ich załamaniach może znajdować się sporo piasku. Pokrój marchew i pietruszkę pod kątem w półplastry, a seler i por w plasterki podobnej wielkości. Z fasolki szparagowej odetnij końcówki i też pokrój na kawałki wielkości pozostałych warzyw. Tak samo postąp z ziemniakami. 

W garnku rozgrzej masło i włóż wszystkie pokrojone warzywa. Podsmaż delikatnie. Zupa zyska więcej aromatu, a końcówki warzyw zrumienią się. Następnie wlej wodę, aby zakryć warzywa i przypraw solą morską oraz ziarnami ziela angielskiego. Gotuj powoli, aż warzywa zmiękną. Pomidory umyj i pokrój w kostkę. Dodaj do zupy, jak tylko warzywa będą miękkie. Gdy pomidory dodaje się wcześniej do gotowanych warzyw, trzeba dłużej czekać aż zmiękną. Pokrój jeszcze koperek oraz natkę pietruszki i dodaj do zupy. Połączenie kopru i pietruszki w zupie jarzynowej da bardzo ciekawy aromat. 

Przelej zupę do miseczek lub talerzy. Na każdą porcję dekoracyjnie nałóż łyżkę kwaśnej śmietany, która delikatnie rozpuści się na gorącej zupie. Do dekoracji dodatkowo wykorzystaj także listki pietruszki i koperku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4