Przepisy Zupa irlandzka z ziemniakami

Składniki

100 g masła

1 średnia cebula

100 g białej części pora

500 g ziemniaków – odmiana Augusta

2 plasterki boczku wędzonego

1,5 l wywaru drobiowego

50 ml kwaśnej śmietanki do dekoracji

60 g sera cheddar

2 gałązki szczypiorku

Opis

Obierz cebulę i ziemniaki. Por dokładnie umyj i pokrój wspomniane warzywa w kostkę. Rozpuść masło w rondelku i podsmaż warzywa na wolnym ogniu. Przypraw od razu solą i świeżo mielonym pieprzem. Uważaj, by por się nie zrumienił. 

Wlej bulion i gotuj powoli, aż ziemniaki będą miękkie. Ponieważ są pokrojone na małe kawałki, nie powinno to trwać dłużej niż 20 minut. W tym czasie pokrój boczek w paseczki i podsmaż na chrupiące skraweczki. Odsącz z tłuszczu i odstaw – posłużą do dekoracji.

Zdejmij zupę z ognia i poczekaj, aby lekko przestygła. Następnie zmiksuj ją na delikatny krem. Dopraw do smaku świeżo mielonym pieprzem i ewentualnie solą. Przelej do talerzy i polej dekoracyjnie kwaśną śmietaną. Wierzch posyp chrupiącym boczkiem, tartym cheddarem oraz pokrojonym w paseczki szczypiorkiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8