Przepisy Zupa grzybowa na zakwasie

Składniki

4 marchewki

2 pietruszki

1/3 selera

1 por

2 średnie cebule

60 g grzybów suszonych

500 ml żurku staropolskiego

4 listki laurowe

4 ziela angielskie

sól

pieprz

4 łyżki oleju

1/2 szkl. mleka owsianego

2 i 1/2 l wody

makaron

natka pietruszki

Opis

Grzyby mocz przez noc w wodzie. Cebulę pokrój w kostkę. Rozgrzej na patelni olej. Dodaj cebulę i zeszklij ją. Dodaj pokrojone grzyby i chwilę gotuj.

Przygotuj wywar. Warzywa obierz, umyj i pokrój. Wrzuć do wody i dodaj ziele angielskie oraz liście laurowe. Całość gotuj ok. 30 minut. Odcedź warzywa.

Do wywaru dodaj grzyby i chwilę gotuj. Dodaj żur i zagotuj zupę. Wlej mleko i dopraw do smaku. Podawaj z makaronem i natką pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8