Przepisy Zupa cebulowa

Składniki

300 g cebuli 

1 ząbek czosnku 

30 g masła 

1 ziemniak 

40 g selera naciowego 

40 g boczku wędzonego 

150 ml wina białego 

200 ml bulionu warzywnego 

1 liść laurowy 

2 gałązki natki pietruszki 

1 gałązka tymianku 

50 g kwaśnej śmietany

Opis

Cebulę i czosnek obierz, a następnie pokrój w paseczki. Idealnie jest przekroić cebulę na pół, połówki na ćwiartki i dopiero wtedy pokroić w tzw. piórka. W rondlu podgrzej masło i smaż cebulę z czosnkiem do momentu, aż się zeszkli PORADA KONTEKSTOWA - ZESZKLENIE i straci swój surowy zapach. Od razu dodaj tymianek. Pamiętaj, aby smażyć cebulę na wolnym ogniu tak, by się nie przypaliła, a jednocześnie dobrze zmiękła. Długie szklenie cebuli daje też klarowną zupę. 

Obierz ziemniaka i pokrój w półplasterki. Seler naciowy umyj i pokrój w paseczki podobnej długości, co cebula. Wędzony boczek pokrój w drobną kostkę i dodaj do cebuli, a następnie smaż razem. Teraz dodaj ziemniaka, seler naciowy oraz liść laurowy i całość zalej białym winem. Jak tylko wino odparuje do połowy swojej objętości, dolej bulion warzywny i przypraw zupę świeżo mielonym pieprzem. 

Gotuj zupę powoli do momentu, aż warzywa będą miękkie. Na koniec pokrój natkę pietruszki i dodaj do zupy. Nada ona daniu świeżego smaku. Wlej zupę na talerz i na środek nałóż kleks kwaśnej śmietany. Dodatkowo udekoruj zupę listkami natki pietruszki i tymianku.

 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8