Przepisy Zupa cebulowa zapiekana z grzankami serowymi

Składniki

​1 kg cebuli

2 l bulionu drobiowego lub warzywnego

100 ml wina białego wytrawnego

2 ząbki czosnku

2 gałązki tymianku

50 g masła

6 kromek chleba wiejskiego

120 g sera Gruyer

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Cebulę i czosnek obierz. Cebulę pokrój w cienkie krążki, czosnek zgnieć nożem kuchennym, a następnie drobno posiekaj. Masło rozgrzej w rondlu o grubym dnie, dodaj pokrojoną cebulę i duś ją na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu, by się nie przypaliła. Cebula powinna się szklić. Przypraw od razu solą i pieprzem. Szklij cebulę przez ok. 30 minut, aż stanie się lekko brązowa, skarmelizowana. Pod koniec dodaj czosnek i duś jeszcze około minutę. Następnie wlej wino i wszystko dobrze zamieszaj, by odkleić skarmelizowaną cebulę od dna garnka. Gotuj jeszcze do zredukowania się wina o połowę. Wtedy dolej bulion i dodaj gałązki tymianku.

Gotuj zupę na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU (pod przykryciem) przez kolejne 30 minut. Dopraw jeszcze do smaku świeżo zmielonym pieprzem i ewentualnie solą. Kromki chleba grilluj w piekarniku. Wlej zupę do miseczek i włóż kromki chleba. Posyp je serem i wstaw ponownie do piekarnika z włączonym górnym grillem do momentu aż ser się rozpuści i lekko zrumieni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8