Przepisy Żeberka pieczone ze śliwkami i jabłkami

Składniki

1 kg żeberek

ok. 80g śliwek suszonych

2 jabłka

1 łyżka mąki

1 szkl. wody

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Śliwki namocz w gorącej wodzie przez godzinę. Następnie odsącz. Żeberka umyj, wykrój kostki, zostawiając długi pas mięsa. Następnie mięso natrzyj solą i pieprzem.

Jabłka umyj, obierz, pokrój w cienkie cząstki. Żeberka nadziewaj śliwkami i jabłkami, zawijając mięso w rulon. Na koniec owiń nicią, by w czasie pieczenia mięso nie rozpadło się. Pieczeń połóż na folii do zapiekania i wstaw do piekarnika nagrzanego do 180°.

Kiedy pieczeń się zarumieni, podlej wodą i zawiń mięso luźno w folię. Piecz około 1 godziny i 40 minut. Sos z pieczeni zagęść mąką i zagotuj. Pieczeń podawaj z sosem, ziemniakami i kapustą kiszoną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8