Przepisy Zapiekanka z ziemniaków i porów

Składniki

2 pory

3 średnie ziemniaki

1 łyżka masła

1,5 łyżki mąki

200 ml mleka

sok z 1/2 cytryny

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Ziemniaki umyj i wrzuć w mundurkach na osolony wrzątek. Gotuj przez 15 min. Ziemniaki odcedź i wystudź. Wystudzone ziemniaki obierz ze skórki i pokrój w półcentymetrowe plastry. Pory obierz z brzydkich liści, przekrój wzdłuż na pół i umyj. Umyte pory ułóż na sitku. Zagotuj w czajniku wodę i polej nią pory.

W naczyniu żaroodpornym ułóż połowę plastrów ziemniaków, następnie wyłóż pory i resztę ziemniaków. Nastaw piekarnik z termoobiegiem na 190°. W małym garnuszku rozgrzej masło. Do roztopionego masła wsyp mąkę i zamieszaj. Kiedy powstanie jasna zasmażka, wlej mleko i mieszając zagotuj. Dopraw sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Gotowym sosem zalej pory i ziemniaki ułożone w naczyniu żaroodpornym.

Całość wstaw do nagrzanego piekarnika i zapiekaj przez 20–30 min. Kiedy ziemniaki na wierzchu się zarumienią, zapiekanka jest gotowa.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4