Przepisy Zapiekanka z ziemniaków i porów

Składniki

2 pory

3 średnie ziemniaki

1 łyżka masła

1,5 łyżki mąki

200 ml mleka

sok z 1/2 cytryny

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Ziemniaki umyj i wrzuć w mundurkach na osolony wrzątek. Gotuj przez 15 min. Ziemniaki odcedź i wystudź. Wystudzone ziemniaki obierz ze skórki i pokrój w półcentymetrowe plastry. Pory obierz z brzydkich liści, przekrój wzdłuż na pół i umyj. Umyte pory ułóż na sitku. Zagotuj w czajniku wodę i polej nią pory.

W naczyniu żaroodpornym ułóż połowę plastrów ziemniaków, następnie wyłóż pory i resztę ziemniaków. Nastaw piekarnik z termoobiegiem na 190°. W małym garnuszku rozgrzej masło. Do roztopionego masła wsyp mąkę i zamieszaj. Kiedy powstanie jasna zasmażka, wlej mleko i mieszając zagotuj. Dopraw sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Gotowym sosem zalej pory i ziemniaki ułożone w naczyniu żaroodpornym.

Całość wstaw do nagrzanego piekarnika i zapiekaj przez 20–30 min. Kiedy ziemniaki na wierzchu się zarumienią, zapiekanka jest gotowa.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8