Przepisy Zapiekanka z młodej kapusty

Składniki

200 g sera dojrzewającego (np. parmezanu)

1 główka młodej kapusty

8 średnich ziemniaków

oliwa z oliwek

mieszanka ulubionych ziół

sól

Opis

1 Kapustę umyj i obierz z wierzchnich liści. Kapustę przekrój na pół, a następnie każdą połowę pokrój na sześć części. Zwróć uwagę, aby każdy plaster kapusty posiadał kawałek głąba (nie rozleci się w gotowaniu). Kapustę włóż do garnka i zalej wrzątkiem, posól i gotuj przez 5 minut (nie dłużej!). Po tym czasie wyciągnij kapustę z wody i przepłucz zimną wodą.

2 Ziemniaki dokładnie umyj i w łupinkach włóż do garnka z zimną osoloną wodą. Zagotuj i gotuj jeszcze przez 15 minut.

3 Po gotowaniu ziemniaki przestudź w zimnej wodzie, następnie obierz i pokrój w plastry grubości ok. 0,5 centymetra.

4 Nastaw piekarnik na 180°. Przygotuj ser, strugając go na mniejsze kawałki. Dno naczynia żaroodpornego (jednego dużego lub kilku mniejszych) wysmaruj oliwą z oliwek. Na zmianę układaj ugotowane plastry kapusty i ziemniaków. Przekładając je kawałkami sera. Na koniec oprósz ziemniaki ziołami, całość skrop dodatkowo oliwą i wstaw do nagrzanego piekarnika na ok. 15–20 minut. Kapusta powinna być lekko przypieczona z wierzchu. Podawaj na gorąco.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8