Przepisy Zapiekane kluseczki ziemniaczane ze szpinakiem i serem mozzarella

Składniki

300 g ziemniaków (odmiana kremowa na kluski)

100 g świeżego szpinaku

60 g skrobi ziemniaczanej

1 jajko

40 g parmezanu tartego

1 ser mozzarella

30 ml śmietanki

30 g masła

8 pomidorów koktajlowych

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Dokładnie umyj szpinak, odetnij twarde końcówki i ewentualne korzonki. Zagotuj ok. 1 litra osolonej wody. Jak tylko zacznie wrzeć, włóż szpinak. Gdy liście zwiędną, wyjmij łyżką cedzakową szpinak na sitko i osącz dobrze z wody.

Ziemniaki obierz i wstaw do gotowania do osolonej wody. Gdy będą miękkie, odcedź i jeszcze ciepłe zgnieć tłuczkiem do ziemniaków. Przełóż ziemniaki do miski i dodaj blanszowany PORADA KONTEKSTOWA - BLANSZOWANIE szpinak. Wymieszaj z jajkiem, mąką ziemniaczaną oraz tartym serem. Następnie zagnieć elastyczne ciasto, uformuj długie cienkie wałki i pokrój je na kostki ok. 2 cm. Każdą kostkę przygnieć widelcem na płaski medalion.

W garnku zagotuj osoloną wodę. Jak tylko zawrze, wrzuć kluski i gotuj aż wypłyną, a potem jeszcze 2-3 minuty na małym ogniu. Kluseczki odcedź, dodaj masło i dobrze wymieszaj. Następnie połam ser mozzarella na długie płaty. Przełóż ser do miski i zalej śmietanką. Na półmisku rozłóż kluseczki. Nawiń na widelec poszarpaną mozzarellę i ułóżna kluseczkach. Na koniec udekoruj połówkami świeżych pomidorków koktajlowych.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8