Przepisy Zapiekane awokado z jajkiem przepiórczym i łososiem

Składniki

2 dojrzałe awokado

4 jajka przepiórcze

100 g łososia wędzonego

2 łyżeczki soku z cytryny

2 łyżki natki pietruszki

przyprawy: sól, pieprz

Dodatki:

4 kromki chleba pełnoziarnistego

2 garści sałaty

2 garści pomidorów koktajlowych

przyprawy: sól, pieprz

Sposób przygotowania

1

Awokado przekrój na pół. Ostrożnie wyciągnij pestkę, skrop owoc cytryną.

2

Łososia pokrój na plasterki. Łódeczki z awokado wypełnij rybą, zostaw trochę miejsca we wgłębieniu na jajko.

3

Ostrożnie rozbij jajka i wlej je obok łososia. Awokado przełóż do naczynia żaroodpornego. Całość delikatnie posól (nie za dużo, bo łosoś jest słony) oraz oprósz świeżo mielonym lub młotkowanym pieprzem.

4

Awokado zapiekaj w nagrzanym do 200°C piekarniku (góra-dół) przez 12–14 minut, do ścięcia się białka. Równocześnie opiecz w piekarniku chleb. Połówki awokado posyp natką pietruszki, podawaj z grzankami, oraz sałatą i pomidorkami oprószonymi solą i pieprzem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8