Przepisy Zapiekana cykoria z sałatką z botwinki

Składniki

250 g cykorii

30 ml oliwy z oliwek

1 cytryna

2 gałązki natki pietruszki

1 pomidor

250 g młodych listków botwinki z Tesco

20 ml oleju słonecznikowego

100 g grzybów shitake

2-3 gałązki koperku

przyprawy: sól morska, pieprz czarny

Opis

Cykorię umyj i przetnij na pół. Wytnij delikatnie łykowaty rdzeń. Polej oliwą z oliwek i przypraw solą oraz świeżo mielonym pieprzem. Połóż cykorię na rozgrzanym ruszcie i opiekaj z każdej strony. 

Umyj młode listki botwinki, osusz i przełóż do miski. Pokrój pomidora w ćwiartki i wytnij nasiona, a następnie znów pokrój, tym razem w paski. Do miski wlej także olej słonecznikowy i wyciśnij sok z cytryny. Przypraw solą i pieprzem. Posiekaj zioła i dodaj do sosu. Na zakończenie wymieszaj. 

Grzybów shitake nie trzeba myć, odetnij jedynie łykowate nóżki. Na ruszcie połóż aluminiową tackę i wyłóż na nią grzyby. Przypraw lekko solą i czarnym pieprzem. Jak tylko grzyby się zrumienią z jednej strony, zdejmij je z tacki i przełóż na deskę kuchenną. Pokrój kapelusze na paseczki i dodaj do sosu z pomidorami. Całość wymieszaj. 

Na półmisku rozłóż młode listki botwinki, polej sosem z grzybami shitake, a obok ułóż grillowaną cykorię. Resztką sosu polej również cykorię. Całe danie udekoruj kilkoma listkami natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8