Przepisy Zalewajka

Składniki

5 ziemniaków

500 ml żuru

1/3 szkl. śmietany 18%

4 białe kiełbasy

200 g boczku wędzonego

1 cebula

2 łyżki mąki pszennej

3 ząbki czosnku

1 łyżka oleju

1 l wody

przyprawy: sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy

Opis

Ziemniaki i cebule obierz, umyj i pokrój w kostkę. Czosnek obierz i drobno posiekaj. Zagotuj wodę. Wrzuć do niej ziemniaki z czosnkiem, posól i gotuj przez ok. 20 min, a następnie wlej żur.

W międzyczasie boczek pokrój w kostkę i podsmaż na patelni. Dodaj posiekaną cebulę i zarumień na wolnym ogniu. Zasyp wszystko mąką, zasmażając ją. Podlej kilkoma łyżkami wywaru, wymieszaj i zdejmij z ognia. Po przestudzeniu wlej śmietanę i ponownie wymieszaj.

Zawartość patelni przelej do żuru, wymieszaj i gotuj jeszcze ok. 10 min. Podawaj z gotowaną białą kiełbasą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8