Przepisy Wykwintny sernik z brzoskwiniami

Składniki

1 puszka brzoskwiń

5 białek

1 szklanka cukru

1 płaska łyżka mąki ziemniaczanej

Składniki na ciasto:

3 szklanki mąki

½ szklanki cukru

250 g masła

5 żółtek

3 łyżeczki proszku do pieczenia

Składniki na masę serową:

1 kostka masła

1 i ½ szklanki cukru

1 kg sera białego śmietankowego

6 jaj

2 budynie śmietankowe

aromat cytrynowy

Opis

Wszystkie składniki na ciasto umieść w naczyniu, dokładnie wyrabiaj, aż do otrzymania jednolitej masy. Przygotowaną masę podziel na trzy równe części, a jedną z nich włóż do lodówki. Dwiema pozostałymi częściami masy wyłóż wcześniej przygotowaną blachę.

Przygotować masę serową: utrzyj na gładko masło z cukrem używając do tego drewnianej kuli. Do masy dodaj ser śmietankowy, 6 jaj, 2 śmietankowe budynie w proszku i aromatyczny olejek cytrynowy. Wszystkie składniki dokładnie utrzyj.

Kiedy masa serowa będzie już gotowa przykryj nią wyłożone na blaszce ciasto, a na wierzchu ułóż odsączone z soku, pokrojone w nieduże części brzoskwinie.

Następnie ubij na pianę pięć białek, stopniowo dodając do nich szklankę cukru. Pod koniec ubijania dodaj łyżkę mąki ziemniaczanej i całość wymieszaj. Przygotowaną pianę wyłóż na ułożone owoce, a sam wierzch posyp drobno pokruszoną częścią ciasta, które wcześniej zostało schłodzone w lodówce. Całość przez godzinę piecz w piekarniku w temperaturze 180°

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8