Przepisy Wołowina na grillowanych szparagach z sosem ze świeżych pomidorków

Składniki

2 steki z rostbefu (ok. 200 g)

50 ml oliwy z oliwek

2 gałązki tymianku 

1/2  ząbka czosnku

40 g masła

400 g szparagów zielonych

100 g pomidorków koktajlowych kolorowych

1 cebula szalotka

3 gałązki kolendry

szczypta szafranu (nitki)

1/2 limonki

1 łyżeczka zielonego pieprzu w zalewie

przyprawy: sól morska, pieprz czarny

Opis

Steki umyj pod zimną wodą i odsącz na kuchennym ręczniku. Obierz czosnek i drobno pokrój. Listki tymianku otrzyj z gałązek. W moździerzu zgnieć czosnek z tymiankiem i szczyptą soli. Dodaj jeszcze grubo mielony pieprz. Dolej 2 łyżki oliwy i wymieszaj. Do zamarynowania mięsa wykorzystaj tylko 1 łyżeczkę marynaty, resztę dodaj do warzyw. Natrzyj steki i odstaw do zamarynowania na ok. 15 minut.

Obierz zielone szparagi, ale tylko zdrewniałą część, czyli do ok. 1/2 długości. Przełóż do miski i wymieszaj z pozostałą marynatą czosnkowo-tymiankową. Przypraw jeszcze szczyptą soli.

Rozgrzej grill i na ruszcie ułóż steki, a obok szparagi. Grilluj mięso z każdej strony ok. 4 minut. Potem przesuń mięso na brzeg grilla, aby dopiekło się w środku. Nałóż na nie masło, aby poprawić smak mięsa i przypraw solą. Szparagi nie muszą być długo grillowane, wystarczą zaledwie 4 minuty.

Pomidorki koktajlowe pokrój na ćwiartki. Obierz cebulkę szalotkę i drobno pokrój. Wymieszaj pomidorki z cebulką, przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. W małym naczyniu rozpuść szczyptę szafranu w 1 łyżce wrzątku. Mocz nitki przez 5 minut, aż puszczą aromat, smak i złoty kolor. Do wywaru z szafranem dodaj sok z limonki, przypraw lekko solą i świeżo mielonym pieprzem. Poszarp jeszcze listki kolendry i dodaj ziarenka zielonego pieprzu. Na koniec dołóż pomidory z cebulką i wymieszaj. Na półmisku ułóż szparagi, a na nich steka. Nałóż sos z pomidorów i udekoruj gałązką tymianku. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8