Przepisy Włoska sałatka z jajkiem i szynką prosciutto

Składniki

100 g mieszanki sałat

2 średnie papryki kolorowe

100 g pomidorków koktajlowych

100 g szynki prosciutto

4 jajka ugotowane na miękko

4 kromki chleba żytniego lub pełnoziarnistego

2 łyżki oliwy z oliwek

2 łyżki octu balsamicznego z Modeny

garść kiełków (np. groszku)

Opis

Papryki pokrój w ćwiartki i wytnij środki oraz białe błonki. Następnie pokrój papryki w paski. Jeżeli chcesz usunąć paprykową skórkę, nadziej papryki na widelec i opal nad palnikiem lub upiecz w piekarniku z funkcją grilla do sczernienia skórki. W obu przypadkach skórka da się łatwo obrać, a w wersji z piekarnikiem będzie bardziej miękka i mniej sprężysta.

Pomidorki przekrój na pół. Wymieszaj sałaty z papryką i pomidorami. Przygotuj sos. Wymieszaj oliwę z octem. Szynkę potnij na mniejsze kawałki i usmaż na suchej patelni. Przygotuj grzanki w opiekaczu lub opiecz je również na suchej patelni. Wyłóż sałatkę z warzywami na talerze i skrop sosem. Na wierzch wyłóż grzanki, jajka oraz kiełki. Od razu podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8