Przepisy Wieprzowina duszona z dynią i kaszą pęczak

Składniki

400 g łopatki wieprzowej 

1/2 kg dyni 

1 dynia dekoracyjna Hokkaido 

2 cebule 

100 g marchewki 

50 g selera 

5 gałązek natki pietruszki 

2 gałązki tymianku 

2 ząbki czosnku 

1 papryka czerwona 

20 g pora 

100 ml śmietany kwaśnej 

100 g kaszy pęczak 

30 ml oleju słonecznikowego 

100 ml wina białego wytrawnego 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Wieprzowinę umyj i dobrze odsącz. Pokrój na kawałki ok. 2 cm. Obierz cebulę, czosnek i pozostałe warzywa.

2

Przygotuj rondel i rozgrzej w nim na mocnym ogniu olej. Podsmaż mięso z tymiankiem do momentu, aż się zrumieni. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem.

3

Pokrój w kostkę cebulę, czosnek i pozostałe warzywa (bez dyni i papryki). Dodaj je do mięsa i smaż jeszcze przez 2–3 min, aby warzywa oddały aromat. Dzięki smażeniu warzyw, danie będzie intensywniejsze w smaku.

4

Wlej wino i przykryj mięso, aby się dusiło PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE. Jak tylko wino odparuje, dolej ok. 1/2 l wody i wsyp kaszę pęczak. Dalej duś mięso z kaszą, aż zrobi się miękkie. Jeśli trzeba, dolej jeszcze wody, aby mięso pływało w sosie.

5

W tym czasie obierz dynię i oczyść paprykę z nasion. Pokrój je w kostkę. Dodaj pokrojone warzywa do mięsa i gotuj jeszcze, aż dynia zmięknie ok. 10–15 min. Teraz dopraw całość do smaku. Posiekaj część natki pietruszki i dodaj do mięsa. Wszystko wymieszaj.

6

Dekoracyjną dynię umyj i odetnij jej górną część z ogonkiem. Wydrąż miąższ ze środka i przełóż do niej duszone mięso z warzywami. Na wierzchu udekoruj danie kleksem kwaśnej śmietany i listkami natki pietruszki.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
210 min.
Desery
2 3 4