Przepisy Wielkanocny mazurek

Składniki

125 g zimnego masła + 1 łyżeczka masła do posmarowania formy

150 g mąki tortowej

25 g cukru pudru

skórka starta z 1/4 cytryny

15 ml wody

2 łyżki bułki tartej

150 g marmolady pomarańczowej

Lukier:

20 ml soku z cytryny

10 ml gorącej wody

150 g cukru pudru

zielony barwnik 

Dodatkowo:

masa marcepanowa

1 łyżka ziaren ze słonecznika

polewa czekoladowa

Sposób przygotowania

1

Wymieszaj nożem na stolnicy masło, mąkę, skórkę z cytryny i cukier puder. Dodaj wodę i zagnieć gładkie ciasto. Wyrobione ciasto zawiń w folię i schowaj na 30 minut do lodówki. W tym czasie formę do pieczenia w rozmiarze 22x32 cm wysmaruj masłem i posyp bułką tartą. Po schłodzeniu rozwałkuj ciasto w przygotowanej foremce i wstaw do nagrzanego do 180° piekarnika na 15–17 minut.

2

Upieczone ciasto wystudź i przekrój na pół. Jedną połówkę posmaruj podgrzaną marmoladą pomarańczową.

3

Drugą połówkę pokryj lukrem zrobionym z soku, gorącej wody i cukru pudru (możesz dodać barwnik spożywczy). Zanim marmolada wystygnie, złóż mazurek w całość.

4

Masę marcepanową rozwałkuj na 2–3 mm grubości i foremką do ciastek wytnij małe kurczaczki. Ułóż je na zimnym, zastygającym lukrze. Podgrzej polewę czekoladową i namaluj nią przy każdym kurczaku gałązki. Zanim gałązki z polewy zastygną, ułóż na nich bazie z ziaren słonecznika.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8