Przepisy Wielkanocny mazurek

Składniki

125 g zimnego masła + 1 łyżeczka masła do posmarowania formy

150 g mąki tortowej

25 g cukru pudru

skórka starta z 1/4 cytryny

15 ml wody

2 łyżki bułki tartej

150 g marmolady pomarańczowej

Lukier:

20 ml soku z cytryny

10 ml gorącej wody

150 g cukru pudru

zielony barwnik 

Dodatkowo:

masa marcepanowa

1 łyżka ziaren ze słonecznika

polewa czekoladowa

Sposób przygotowania

 alt=
1

Wymieszaj nożem na stolnicy masło, mąkę, skórkę z cytryny i cukier puder. Dodaj wodę i zagnieć gładkie ciasto. Wyrobione ciasto zawiń w folię i schowaj na 30 minut do lodówki. W tym czasie formę do pieczenia w rozmiarze 22x32 cm wysmaruj masłem i posyp bułką tartą. Po schłodzeniu rozwałkuj ciasto w przygotowanej foremce i wstaw do nagrzanego do 180° piekarnika na 15–17 minut.

 alt=
2

Upieczone ciasto wystudź i przekrój na pół. Jedną połówkę posmaruj podgrzaną marmoladą pomarańczową.

 alt=
3

Drugą połówkę pokryj lukrem zrobionym z soku, gorącej wody i cukru pudru (możesz dodać barwnik spożywczy). Zanim marmolada wystygnie, złóż mazurek w całość.

 alt=
4

Masę marcepanową rozwałkuj na 2–3 mm grubości i foremką do ciastek wytnij małe kurczaczki. Ułóż je na zimnym, zastygającym lukrze. Podgrzej polewę czekoladową i namaluj nią przy każdym kurczaku gałązki. Zanim gałązki z polewy zastygną, ułóż na nich bazie z ziaren słonecznika.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4