Przepisy Wielkanocne zajączki

Składniki

1i 1/2 szkl. mąki

3 łyżeczki proszku do pieczenia

100 g margaryny

1 szkl. cukru

1 op. cukru waniliowego

2 jajka

2 łyżki serka niehomogenizowanego śmietankowego

1/3 szkl. napoju gazowanego żółtego (np. fanta)

1 łyżka oleju do posmarowania papieru do pieczenia

3 rodzynki

1 jajko do smarowania ciasta

1/3 szkl. mleka

Opis

Mąkę przesiej i wymieszaj z proszkiem do pieczenia. Margarynę utrzyj z cukrem i cukrem waniliowym na gładką jasną masę. Do utartej masy dodawaj kolejno po 1 jajku, 2 łyżki sera i po trochu mąki z proszkiem. Całość cały czas ucieraj. Na koniec dodaj napój gazowany. Jeśli ciasto będzie za rzadkie, dodaj więcej mąki, ale z umiarem – ciasto powinno być kleiste.

Ręce zwilż wodą. Ciasto podziel na 3 równe części. Z każdej z nich formuj zajączka – rób kulki (lekko je spłaszcz) – jedne większe drugie mniejsze – i kilka wałeczków, zwężających się na brzegach, jako uszy oraz malutkie kuleczki, jako ogonki i noski. Z ulepionych części formuj zajączki – kładź je obok siebie na wytłuszczonym papierze do pieczenia (powinny wyjść 3 zajączki). Każdemu zajączkowi zrób oczka z rodzynek. Następnie posmaruj je całe rozmąconym jajkiem z mlekiem i zapiekaj w piekarniku nagrzanym do 190° przez ok. 40 min. Po upieczeniu dorysuj zajączkom mazakami cukrowymi wąsiki i zawiąż w wiosennym kolorze ozdobną kokardkę na szyi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4