Wesoła małpka
Składniki
1/2 awokado
2 kromki chleba pumpernikiel
kilka łyżek czerwonej fasoli z puszki
1 zielony ogórek
1 plaster sera żółtego
1 pomidor
1 pomidorek koktajlowy
kilka ziaren kukurydzy z puszki
2 strąki groszku zielonego
kilka gałązek szczypiorku
1 czarna oliwka
1 paluszek
kilka listków bazylii
1 łyżka soku z cytryny lub limonki
przyprawy: sól
Sposób przygotowania
1
Awokado umyj i przekrój wzdłuż na pół, wyjmij pestkę i obierz ze skórki. Rozgnieć widelcem, skrop sokiem z limonki, wymieszaj i dodaj troszkę soli. Jedną kromkę pumpernikla posmaruj rozgniecionym awokado. Pokrój ją w równe paseczki – z nich powstaną nogi i ręce małpy.
2
Foremką do babeczek wytnij w serze małe słoneczko do dekoracji. Z drugiej kromki pumpernikla wytnij dwa koła.
3
Umyj szczypiorek i pokój go na długość pasków wyciętych z chleba. Na talerzu ułóż okręgi z pumpernikla i paski wycięte z chleba, układając je wstępnie w kończyny małpy. Na każdym paseczku połóż źdźbło szczypiorku. Z paluszków i listków bazylii wykonaj gałąź, której małpka będzie się trzymać.
4
Na chlebie połóż słoneczko z sera. Ogórka umyj, odetnij okrągły plaster, potem ogórka przekrój wzdłuż na pół, odkrawając podłużny plaster. Do paseczków wyciętych z chleba dołącz fasolę czerwoną z puszki i dorób palce.
5
Pomidory umyj. Z dużego pomidora odkrój "piętkę" – to będzie pyszczek, a w nim wykrój nożem otwór – to będzie miejsce na uśmiech z zielonego groszku. Zielony groszek umyj. Z jednego wyjmij ziarenka (z ziarenek możesz zrobić także klatkę piersiową małpki), a drugi przekrój na pół tylko do połowy. Jedną oliwkę przekrój wzdłuż na pół – to będą oczy. Na oliwkach ułóż ziarna kukurydzy, a na nich połówki zielonego groszku. Z pomidorka koktajlowego przekrojonego na pół wykonaj uszy małpy, a ze szczypiorku nozdrza. W otwór w pomidorze włóż strąk zielonego groszku rozchylony do połowy, aby nadać uśmiech małpie. W ten oto prosty sposób powstała wesoła małpka, wisząca na gałązce. Małpkę możesz doprawić na koniec solą i oliwą.
Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
3 tygodni temu
60 min.
Sałatki
3 tygodni temu
45 min.
Sałatki
3 tygodni temu
10 min.
Dania główne
3 tygodni temu
15 min.
Desery