Przepisy Wegańska strucla makowa

Składniki

Ciasto:

400 g mąki pszennej + mąka do podsypania

ok. 300 ml mleka roślinnego

1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

100 g cukru trzcinowego

4 łyżki oleju roślinnego

7 g drożdży suszonych

szczypta soli

Masa makowa:

300 g maku mielonego

300 ml mleka roślinnego

100 g cukru trzcinowego

2 łyżki margaryny roślinnej

100 g rodzynek

1 łyżeczka ekstraktu rumowego lub migdałowego

Lukier:

8 łyżek cukru pudru

4 łyżki soku z cytryny lub pomarańczy

Opis

Przygotuj ciasto. Podgrzej mleko. Przesiej mąkę i przesyp ją do miski. Dodaj drożdże, cukier, sól, olej i ekstrakt waniliowy. Przelej ciepłe mleko i całość wymieszaj. Wyrób elastyczne ciasto, które łatwo odchodzi od ręki. W razie potrzeby podsyp je delikatnie mąką. Przykryj folią spożywczą i odstaw w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (potrwa to mniej więcej godzinę).

Przygotuj masę makową. Zagotuj mleko, dodaj mak, margarynę, rodzynki, cukier i ekstrakt. Gotuj chwilkę do odparowania całego mleka. Odstaw do przestudzenia.

Wyrośnięte ciasto przełóż na stolnicę. Podziel na pół i rozwałkuj dwa bardzo cienkie blaty. Przełóż ciasto na papier do pieczenia. Wyłóż na blaty masę makową, zostawiając wolny rant po bokach. Zroluj struclę przy pomocy papieru, na którym znajduje się ciasto. Utworzoną roladę zawiń w papier, pozostawiając ok. 1 cm luzu.

Roladę w papierze ułóż na blaszce i piecz w nagrzanym do 180°C piekarniku przez ok. 35 minut. Sprawdź, czy ciasto jest gotowe. Natnij kawałek papieru - ciasto powinno być apetycznie brązowe. Ciasto po upieczeniu pozostaw jeszcze w papierze przez 15 minut. Po tym czasie odwiń i pozostaw na kratce do ostudzenia.

Zimną struclę posmaruj przygotowanym lukrem - połącz cukier puder z sokiem i wymieszaj. Możesz też posypać struclę makiem, skórką pomarańczową i orzechami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8