Przepisy Warstwowy dip do nachosów

Składniki

2 duże pomidory

1/2 czerwonej cebuli

1 papryczka chili

400 g czerwonej fasoli

1 łyżeczka przyprawy kuchni meksykańskiej lub przyprawy do taco

ostra papryka (do smaku)

200 g gęstej śmietany 12%

200 g czerwonego cheddara

2 awokado

sok z 1/2 limonki

garść świeżej kolendry

sól

pieprz

1 czubata łyżka jogurtu greckiego

Opis

Pomidory i cebulę kroimy w drobną kostkę. Chili pozbawiamy gniazda nasiennego i siekamy. Warzywa mieszamy razem, przyprawiamy solą i pieprzem. Przekładamy warzywa na sito, odcedzamy nadmiar soku z pomidorów i przekładamy warzywa na spód prostokątnego naczynia.

Czerwoną fasolę blendujemy, dodając przyprawę meksykańską i ostrą paprykę. Nakładamy na wierzch pomidorów i delikatnie rozsmarowujemy po całej powierzchni.

Śmietanę rozsmarowujemy jako kolejną warstwę.

Cheddar trzemy na tarce o drobnych oczkach i wysypujemy równą warstwę do naczynia.

Awokado obieramy, pozbawiamy pestek i przekładamy do blendera. Dodajemy sok z limonki oraz kolendrę i całość miksujemy, aż do uzyskania jednolitej masy. Przyprawiamy solą i pieprzem do smaku. Rozsmarowujemy równo całość na wierzchu cheddara.

Jogurt dokładnie mieszamy, żeby nie było grudek, przekładamy do foliowego rękawa cukierniczego, odcinamy końcówkę, tworząc małe oczko i wyciskamy jogurt, rysując linie boiska. Opcjonalnie dekorujemy plastikowymi bramkami.

Podajemy z nachosami, najlepiej zaserwowanymi w misce z nienadmuchanej (nowej!) piłki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8