Przepisy Waniliowe serniczki na zimno z czekoladą

Składniki

Kruchy spód:

250 g herbatników

125 g miękkiego masła

30 ml płynnego miodu

50 g czekolady

Masa serowa:

300 g drobno mielonego sera twarogowego

150 ml śmietanki 30%

30 g cukru pudru

1 laska wanilii

1 i 1/2 łyżeczki żelatyny

40 ml gorącej wody

Opis

Wałkiem zgnieć herbatniki na drobne okruchy. Wsyp pokruszone herbatniki do miseczki i wymieszaj je z miękkim masłem i miodem.

Przygotuj 16 foremek do babeczek o średnicy 5 cm. Czekoladę posiekaj nożem i wsyp do masy z okruchów. Połową masy wyłóż dno foremek. Następnie schowaj je na 20 minut do lodówki.

Żelatynę rozpuść dokładnie w gorącej wodzie i ostudź. Laskę wanilii rozetnij wzdłuż na pół i wyskrob ze środka aromatyczne ziarenka. Wymieszaj ser z połową cukru i ziarenkami wanilii. Ubij śmietankę z drugą połową cukru. Wymieszaj razem ser i ubitą śmietankę z tężejącą żelatyną.

Wyciągnij foremki z lodówki i wyłóż tężejącą masą serowa. Wierzch przykryj resztą słodkich okruchów. Wstaw całość ponownie do lodówki na ok. 3 godziny. Po tym czasie zanurz foremki z serniczkami na sekundę w gorącej wodzie (nie nalej wody do środka!), odwróć foremki na talerz i „wystukaj” serniczki. Deser podaj z pokruszoną czekoladą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4