Przepisy Uszka wigilijne

Składniki

Składniki farszu:

250 g suszonych podgrzybków

100 g cebuli

60 g tartej bułki

olej do smażenia

przyprawy: sól, pieprz

Ciasto:

450 g mąki + mąka do podsypywania

3 białka z jajek

180 ml gorącej wody

1/2 łyżeczki soli

Opis

Grzyby namocz przez noc w zimnej wodzie. Następnie gotuj je przez godzinę w niewielkiej ilości wody. Cebulę posiekaj i usmaż na oleju. Ugotowane grzyby zmiel lub bardzo drobno posiekaj. Dodaj cebulę i bułkę tartą. W razie potrzeby dolej nieco wywaru z grzybów. Dopraw farsz solą i pieprzem.

Mąkę przesiej na stolnicę, dodaj sól i powoli mieszając łyżką, zacznij wlewać gorącą wodę. Kiedy temperatura masy nieco spadnie, dodaj białka i szybko wyrób gładkie elastyczne ciasto, w razie potrzeby podsypując je mąką. Gotowe ciasto przykryj miską i odstaw na 15 minut.

Ciasto rozwałkuj bardzo cienko, podsypując je w razie potrzeby delikatnie mąką. Rozwałkowane ciasto podziel na kwadraty. Na każdy kwadrat nałóż odrobinę farszu i zlep z niego pierożek. Zlep dwa przeciwległe rogi pierożka, tak aby powstało coś na kształt pierścionka. W ten sposób pozlepiaj pozostałe uszka.

Uszka wrzucaj na wrzącą osolona wodę i gotuj przez 2–3 minuty od momentu wypłynięcia uszek na powierzchnię.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8