Przepisy Uda z kaczki pieczone z kasztanami

Składniki

2 uda z kaczki 

300 g kasztanów 

50 ml czerwonego wina wytrawnego 

100 ml wody 

50 g miodu 

40 g masła 

3 gałązki tymianku 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Uda z kaczki umyj i wytrzyj do sucha kuchennym ręcznikiem. Przypraw kaczkę solą i świeżo mielonym pieprzem. Rozgnieć w palcach tymianek i natrzyj nim mięso. Rozgrzej piekarnik z funkcją termoobiegu do temp. 190° i wstaw udka.  

Kasztany umyj i natnij łupinę nożem, aby równo pękły podczas pieczenia. W przeciwnym razie łupinę kasztana rozerwie para wodna, która podczas pieczenia gromadzi się w miąższu. Ułóż kasztany na blasze i wstaw do pieczenia razem z kaczką na czas ok. 10 lub 15 min w zależności od ich wielkości. Gdy kasztany pękną w miejscu nacięcia, pozostaw je w piekarniku jeszcze 3-4 min, aby osuszyły się z pary wodnej. Wyciągnij kasztany z piekarnika do ostygnięcia i od razu zmniejsz temp. do 160°. Obierz je z łupin i pokrój na kawałki. 

Udka z kaczki, jak tylko się zrumienią, polej czerwonym winem, a gdy alkohol odparuje, dolej wodę. Piecz powoli przez 1,5 godziny, a co 20 min przewracaj udka, aby równo się wypiekły. Gdy mięso zmięknie, posyp je kasztanami i polej miodem. Zostaw jeszcze kaczkę w piekarniku na 10-15 min, aby miód i kasztany oddały cały swój aromat. Jeśli udka nie mają naturalnego sosu, dolej jeszcze 50 ml wody i dopiecz. Powstanie piękna glazura o smaku kaczki i miodu o aromacie kasztanów. 

Wyjmij udka z piekarnika i przełóż na półmisek. Polej wierzch glazurą z kasztanami. Udekoruj danie gałązkami tymianku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8