Przepisy Truflowe bałwanki

Składniki

4 babeczki
2 łyżki mleka w proszku (lub w granulkach)
½ szklanki wiórków kokosowych
1 opakowanie wafli (1 pokruszony andrut)
1 łyżka masła
100 g białej czekolady (do trufli)
½ gorzkiej czekolady
2 tabliczki białej czekolady (do oblania bałwanków)
masa cukrowa
pisak cukrowy (biały)
3 barwniki spożywcze (czerwony, pomarańczowy, czarny)
4 paluszki
pędzel
Babeczki:
3 jajka
1 tabliczka białej czekolady
120 g masła
120 g cukru pudru
3 łyżki mąki pszennej
Masa cukrowa:
400 g cukru pudru
2 łyżeczki glukozy
łyżeczki żelatyny
25 ml wody (gorącej)

Sposób przygotowania

1

Do wykonania bałwanków potrzebne będą babeczki oraz trufelki.  Przygotuj babeczki: masło wraz z czekoladą rozpuść w kąpieli wodnej i lekko ostudź. Jaja zmiksuj z cukrem pudrem, następnie dodaj mąkę i całość wymieszaj. Ostudzoną czekoladę powoli dodaj do masy, cały czas mieszając. Formę do muffinek wyłóż kokilkami i wlej do nich ciasto do 3/4 wysokości formy. Babeczki piecz w piekarniku nagrzanym do 180° przez 15 min. Upieczone wyjmij i przestudź. Przygotuj trufelki: do miseczki wsyp mleko w proszku, wiórki kokosowe, pokruszony wafel, miękkie masło i 1/3 roztopionej, gorącej białej czekolady. Składniki dobrze wymieszaj. Następnie masę zagnieć w dłoniach na kilka małych kulek. Każdą z nich natnij u góry nożem – w przecięte miejsce włożysz później cukrowy kapelusz bałwanka.

2

Przygotuj masę cukrową: w gorącej wodzie dokładnie rozpuść żelatynę, a następnie dodaj glukozę. Wszystko razem wymieszaj do uzyskania jednolitego płynu. Z połowy cukru pudru usyp stożek. Następnie dolej do niego rozpuszczoną żelatynę z glukozą i wymieszaj. Zagnieć elastyczną masę – w razie potrzeby dosyp małymi partiami pozostały cukier. Masę podziel na 3 części. Każdą wymieszaj z innym barwnikiem spożywczym.

3

Czarną masę cukrową rozwałkuj na pergaminie. Wytnij prostokąt, a w nim kształt kapelusza. Wokół ronda namaluj białym cukrowym mazakiem pasek. Z reszty masy uformuj małe kuleczki na oczka i guziki bałwanków.

4

Z pomarańczowej masy cukrowej ulep kuleczki, a z nich zrób noski „marchewki”. Z czerwonej masy wytnij nożem prostokąciki, a z nich kokardki.

5

Dwie tabliczki białej czekolady rozpuść w kąpieli wodnej, lekko przestudź, a następnie równo wyłóż na wierzch babeczki. Czekoladą pokryj również trufle. Następnie połóż ją na babeczce nacięciem do góry. Całość ponownie przykryj czekoladą.

6

Do bałwanka przyklej oczka, nos i resztę elementów. W naciętą truflę włóż kapelusz. Działaj szybko zanim czekolada zastygnie. Na koniec obsyp bałwanka wiórkami kokosowymi. Ich nadmiar zdejmij delikatnie pędzlem.

7

W osobnym naczyniu rozpuść ciemną czekoladę. Z paluszków oderwij sól. Następnie połóż je na pergaminie i pomaluj gorącą czekoladą. Paluszki pozostaw do wyschnięcia. Gotowe paluszki połam na krótsze kawałki i wetknij po bokach bałwanka.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8