Przepisy Trójkątne naleśniki z serem i szynką

Składniki

300 ml mleka półtłustego

1 jajko

100 g mąki

1 łyżka oleju słonecznikowego

1 szczypta soli

Nadzienie

8 łyżeczka pesto

200 g startego sera cheddar

8 plasterek szynki

Opis

Perfekcyjne na domowy “Dzień naleśników” albo kiedykolwiek, kiedy odbywa się w kuchni szalone smażenie! To świetna alternatywa dla kanapki z serem i szynką, dodaj tylko słoiczek pesto, by wzmocnić smak.

Sposób przygotowania

1

Wymieszaj mleko, jaja, mąkę, łyżkę oleju słonecznikowego i sól w dużej misce albo w miarce kuchennej. Zblenduj wszystko na gładko.

2

Miskę przykryj lub osłoń folią i odstaw do lodówki na 30 minut.

3

Podgrzej łyżeczkę oleju słonecznikowego na patelni. Kiedy będzie wystarczająco gorący, wlej tyle przygotowanej wcześniej masy, by cienka warstwa równo pokrywała całe dno. Smaż tak długo, aż spód ciasta nabierze złotej barwy i przerzuć albo obróć za pomocą drewnianej szpatułki. Podgrzewaj na drugiej stronie, aż obie będą równie zarumienione.

4

Powtarzaj proces smażenia z pozostałą masą, uzupełniając olej na patelni pomiędzy każdym naleśnikiem.

5

Po usmażeniu posmaruj naleśniki pesto, następnie posyp startym serem połowę każdego i ułóż na niej plasterek szynki. Złóż naleśnik, następnie raz jeszcze na pół, by utworzyć trójkąt. Podawaj póki ciepłe.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8