Przepisy Trifle z owocami

Składniki

100 g czarnych porzeczek

4 podłużne kawałki biszkoptu

sok z 1/2 cytryny

1 opakowanie serka mascarpone

3 - 4 łyżki cukru pudru

1 jajko

kilka kropel olejku rumowego

25 g płatków migdałowych

Opis

Porzeczki umyj, przebierz, oberwij kiście, a następnie wrzuć je na patelnię, podsyp 1 łyżką cukru i duś na wolnym ogniu, aż puszczą sok.

Przygotuj krem: oddziel żółtko od białka. Utrzyj żółtko na gładką masę z 1 łyżką cukru, dodaj do niej olejek rumowy, a następnie zmiksuj z serkiem mescarpone. Dodaj białko ubite na sztywną pianę.

Sokiem z cytryny skrop biszkopty, tak aby lekko wchłonęły sok, ale nie rozmiękły.

W naczyniu ułóż kolejno nasączone biszkopty, przesmażone owoce i krem. Schłodź deser w lodówce (pod przykryciem, tak aby nie chłonął innych zapachów).

Przed podaniem posyp deser przesmażonymi na suchej patelni i przestudzonymi płatkami migdałowymi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8