Przepisy Tosty z omletem, papryką i ziołowym sosem

Składniki

2 duże jajka 

50 ml mleka lub słodkiej śmietanki 

40 g majonezu 

50 g jogurtu naturalnego 

2 g masła 

1/2 czerwonej papryki 

1/2 żółtej papryki 

4 kromki pieczywa tostowego 

garść świeżych liści bazylii 

przyprawy: sól, pieprz do smaku

Opis

Jajka rozbełtaj z mlekiem. Dodaj sól i pieprz do smaku. Na patelni o średnicy ok. 20 cm rozpuść masło. Na rozpuszczone masło wylej masę jajeczną i przykryj patelnię pokrywką. Zmniejsz ogień do minimum. W ten sposób smaż jajka do momentu, aż całkowicie się zetną. Możesz obrócić omlet na drugą stronę i podsmażyć jeszcze pół min, ale nie jest to konieczne. Zdejmij omlet z patelni i przekrój na pół.

Paprykę umyj i pokrój w słupki. Liście bazylii opłucz, posiekaj i wymieszaj z jogurtem i majonezem. Kromki pieczywa tostowego opiecz w tosterze lub na suchej patelni. Upieczone kromki posmaruj sosem bazyliowym i przełóż słupkami papryki i omletem. Jeżeli tosty mają być „na wynos”, zawiń je np. w papier do pieczenia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8