Przepisy Tosty z omletem, papryką i ziołowym sosem

Składniki

2 jajka (duże)
50 ml mleka (lub słodkiej śmietanki)
40 g majonezu
50 g jogurtu naturalnego
2 g masła
½ papryki czerwonej
½ papryki żółtej
4 kromki chleba tostowego
1 garść liści bazylii
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Jajka rozbełtaj z mlekiem. Dodaj sól i pieprz do smaku. Na patelni o średnicy ok. 20 cm rozpuść masło. Na rozpuszczone masło wylej masę jajeczną i przykryj patelnię pokrywką. Zmniejsz ogień do minimum. W ten sposób smaż jajka do momentu, aż całkowicie się zetną. Możesz obrócić omlet na drugą stronę i podsmażyć jeszcze pół min, ale nie jest to konieczne. Zdejmij omlet z patelni i przekrój na pół.

Paprykę umyj i pokrój w słupki. Liście bazylii opłucz, posiekaj i wymieszaj z jogurtem i majonezem. Kromki pieczywa tostowego opiecz w tosterze lub na suchej patelni. Upieczone kromki posmaruj sosem bazyliowym i przełóż słupkami papryki i omletem. Jeżeli tosty mają być „na wynos”, zawiń je np. w papier do pieczenia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8