Przepisy Tort w kształcie serca

Składniki

6 dużych jajek

4/5 szklanki cukru

3/4 szklanki mąki pszennej

1/2 szklanki kakao

Krem:

250 g masła

200 g malin

90 g cukru pudru

10 ml nalewki malinowej

Sposób przygotowania

 alt=
1

Przygotuj dwie formy: okrągłą i kwadratową. Średnica okrągłej foremki i bok kwadratowej powinny być tej samej długości (ok. 18 cm). Z podanych składników upiecz biszkopt. Przesiej suche składniki. Ubij białka na pianę. Cały czas miksując, dodaj cukier, kolejno żółtka i na koniec mąkę z kakao. Ciasto rozlej do foremek na taką samą wysokość. Wstaw foremki z ciastem do nagrzanego do 160º piekarnika i piecz do „suchego patyczka”. Maliny przetrzyj przez sitko. Masło utrzyj na puch. Ucierając, dodaj stopniowo cukier puder i przecier malinowy. Pod koniec ucierania dodaj nalewkę. Gotowy krem przechowaj w lodówce do czasu przekładania ciasta.

 alt=
2

Kiedy ciasta wystygną, przekrój je w poprzek na płaty. Wystarczy na dwa.

 alt=
3

Okrągły biszkopt przekrój dodatkowo z góry na pół.

 alt=
4

Z dolnych płatów ciasta ułóż serce.

 alt=
5

Posmaruj schłodzonym kremem.

 alt=
6

Przykryj warstwę kremu górnymi płatami ciasta.

 alt=
7

Całość posmaruj pozostałym kremem.

 alt=
8

Brzegi serca oprósz czekoladową posypką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
15 min.
Desery
2 3 4