Przepisy Tort Pawłowej

Składniki

Spód bezowy:

4 białka

200 g cukru

1/2 łyżeczki octu z białego wina

Krem:

250 ml śmietanki 30%

150 g świeżych truskawek

1 łyżeczka likieru pomarańczowego

1 łyżeczka cukru pudru

listki świeżej mięty lub melisy

Opis

Przygotuj spód bezowy: tortownicę o średnicy 20 cm wyłóż papierem do pieczenia. Piekarnik nagrzej do 180°. Białka wlej do wysokiej miski i zacznij ubijać na sztywno, pod koniec ubijania wsyp powoli cukier i wlej pół łyżeczki octu. Sztywną masę przełóż do tortownicy i wstaw do nagrzanego piekarnika. Piecz przez 5 min, po czym zmniejsz temperaturę do 150° i piecz jeszcze 1 godz. Po tym czasie wyłącz piekarnik i uchyl drzwiczki. Zostaw bezę w środku do wystudzenia.

Wystudzoną beze wyciągnij z tortownicy. Truskawki obierz z szypułek i opłucz. Następnie rozłóż na papierowym ręczniku i zostaw do wyschnięcia. Śmietankę wlej do wysokiego naczynia i zacznij ubijać. Kiedy zacznie gęstnieć, wsyp cukier puder i ubij na sztywno. Na koniec wlej łyżeczkę likieru i krótko zamieszaj. Gotową masę wyłóż na bezę. Na wierzchu rozłóż truskawki. Całość ozdób świeżymi listkami mięty lub melisy. Podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8