Przepisy Tomate confite

Składniki

10 pomidorów (dojrzałych)
1 pęczek natki pietruszki
4 ząbki czosnku
oliwa z oliwek
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Pomidory umyj, przekrój na połowę i małą łyżeczką wydrąż tylko pestki, zostawiając przegrody pomidora. Pomidory poukładaj w niewielkich odległościach od siebie na blasze wyłożonej pergaminem. Każdą połówkę dość obficie polej oliwą z oliwek. Pietruszkę umyj i posiekaj drobno, czosnek obierz i wyciśnij przez wyciskarkę. Następnie posyp nimi pomidory i ponownie polej oliwą. Na końcu dopraw solą i pieprzem.

Pomidory piecz początkowo przez 30 min w piekarniku nagrzanym do 200°. Następnie przez 1,5 godz. w temp. 150°. W czasie pieczenia, sprawdzaj czy pomidory się nie przypiekły – możesz je przykryć folią. Warzywa podawaj z podpieczonym pieczywem i sałatą jako lekką przekąskę również do dań mięsnych.

Tak przygotowane pomidory możesz włożyć do słoiczka i zalać oliwą z oliwek. Przechowuj jew lodówce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8