Przepisy Tiramisu

Składniki

2 jajka

350 g sera mascarpone

150 ml zimnej mocnej kawy

100 ml likieru kawowego lub amaretto

ok. 15 podłużnych biszkoptów

przesiane kakao do posypania

wiórki czekolady do dekoracji

1 łyżka cukru lub cukru waniliowego

Opis

Oddziel białka od żółtek. Ubij białka na sztywną pianę. W drugiej misce zmiksuj ser mascarpone z żółtkami, aż do uzyskania jednolitego gładkiego kremu. Do kremu dodawaj partiami po kilka łyżek piany z białek. Za każdym razem delikatnie mieszaj, aż uzyskasz odpowiednią konsystencję kremu (nie może on być za rzadki). Na koniec wmieszaj cukier waniliowy lub zwykły. Odłóż 1/4 kremu.

4 łyżeczki kawy zalej gorącą wodą i odczekaj aż ostygnie. Następnie dodaj likier i wymieszaj z kawą. W zimnym wywarze z kawy zanurz biszkopty. W naczyniu ułóż obok siebie nasączone biszkopty (np. po 5 sztuk), przykryj jedną trzecią masy serowej i wyrównaj, a następnie powtórz czynność dwukrotnie, nakładając na siebie kolejne dwie warstwy. Ostatnią warstwą ma być masa serowa. Odłożoną część masy przełóż do rękawicy cukierniczej i wyciskając, twórz małe okrągłe kopczyki na wierzchu ciasta.

Tiramisu schowaj do lodówki na 5–6 godzin. Po wyjęciu posyp obficie kakao za pomocą sitka, obsyp wiórkami czekoladowymi i pokrój.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8