Przepisy Tiramisu z bananami

Składniki

250 g serka mascarpone

1 banan

1 żółtko

ok. 80 ml śmietanki kremówki

1 czubata łyżka cukru pudru

1 op. długich biszkoptów

2 łyżki kawy rozpuszczalnej

1 łyżka likieru migdałowego lub wódki

listki mięty lub melisy do dekoracji

Opis

Kawę zalej gorącą wodą (ok. pół szklanki wody), dodaj alkohol i poczekaj aż ostygnie (zimna kawa uchroni biszkopt przed nadmiernym wchłanianiem ciepłego wywaru). Mascarpone zmiksuj z żółtkiem, obranym, pokrojonym bananem i cukrem. Śmietanę ubij i dodaj do mascarpone – całość zmiksuj chwilę.

Do płaskiego naczynia przelej wystudzoną kawę i nasącz nią biszkopty, łamiąc je w palcach na mniejsze kawałki. Na dno wysokiego pucharka nałóż krem mascarpone, na nim ułóż nasączone biszkopty, nakryj kolejną warstwą mascarpone, wygładź i poukładaj kolejną warstwę z nasączonych biszkoptów. Powtarzaj czynność aż cały pucharek wypełni się deserem, ostatnią warstwą powinna być masa serowa. Wierzch posyp przez sitko suchą kawą. Tiramisu włóż do lodówki na ok. 2 godz., po tym czasie podawaj udekorowane zielonymi listkami mięty lub melisy.

Uwaga: deser przed włożeniem do lodówki nakryj folią spożywczą, by nie chłonął zapachów z lodówki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8