Przepisy Terrina ze szpinaku z ziemniakami, papryką czerwoną, serem żółtym i kiełkami soi

Składniki

4 łyżki kiełków soi

1 czerwona papryka

2 ugotowane ziemniaki

4 plastry sera cheddar

2 garście szpinaku świeżego

kilka plasterków cukinii

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Ziemniaki ugotuj na parze w łupinkach, obierz je i przestudź. Paprykę przekrój na pół, wydrąż pestki i wstaw do piekarnika na 30 min w temp. 180°. Paprykę wyjmij z piekarnika, chwilkę przestudź, po czym zdejmij skórkę. Cukinie umyj i odkrój kilka plasterków.

Przygotuj dwie średniej wielkości kokilki. Wyłóż je pergaminem i posmaruj z wierzchu oliwą. Szpinak polej gorącą wodą i szybko odcedź. Wnętrze kokilek wyłóż dokładnie blanszowanymi PORADA KONTEKSTOWA - BLANSZOWANIE listkami szpinaku. Ziemniaki pokrój na plasterki. Na spodzie poukładaj ugotowane ziemniaki, dodaj porwany w palcach na kawałki ser, kiełki i na przemian resztę warzyw, tak aby na środku pojawiła się papryka. Wierzch przykryj również listkami szpinaku, nakryj folią aluminiową i wstaw do piekarnika nagrzanego do 200° na ok. 20 min. Terrinę wyjmij delikatnie z kokilek, odklej pergamin i przełóż na talerze.

Terrinę możesz przygotować w większej foremce i pokroić ją na plastry. Podawaj na zimno lub gorąco z sosem pomidorowym czy czosnkowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4