Przepisy Terrina z grzybów leśnych z warzywami i dressingiem z wódką

Składniki

200 g podgrzybków mrożonych

100 g marchwi

50 g selera

50 g pietruszki

1/2 pęczka natki pietruszki

1/4 papryki czerwonej

1/2 sałaty fryzyjskiej

1/4 cebuli czerwonej

5 ml octu winnego

50 g żelatyny

20 g musztardy francuskiej

20 ml wódki

50 ml oliwy z oliwek

10 ml wódki

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Obraną marchewkę, seler i pietruszkę pokrój w drobną kostkę. Zagotuj w rondelku ok. 1 l wody. Przypraw delikatnie solą. Dodaj warzywa i gotuj powoli, aż zmiękną. Wyjmij warzywa łyżką cedzakową do porcelanowej formy, w której galaretka z grzybów będzie zastygać. Do wywaru warzywnego wsyp grzyby mrożone. Dolej od razu ocet winny i zagotuj grzyby. Pozostaw podgrzybki jeszcze na kilka minut w gorącym wywarze. Po chwili wyjmij grzyby łyżką cedzakową. Natkę pietruszki posiekaj i dodaj do grzybów. Wymieszaj wszytko i rozłóż równo w porcelanie.

Pozostały wywar wygotuj do objętości pół litra. Przypraw do smaku solą i pieprzem. Następnie wsyp żelatynę do wywaru i dobrze wymieszaj, aby nie było grudek. Nie gotuj już galaretki grzybowej, bo wysoka temperatura osłabi żelatynę. Ciepłą galaretkę wlej do formy z warzywami i grzybami. Zamieszaj warzywa jeszcze raz w formie, aby galaretka równo została rozprowadzona. Wstaw formę do lodówki na ok. 6 godzin.

W tym czasie obierz cebulkę, a sałatę i paprykę umyj. Pokrojone warzywa w kostkę przełóż do miski i dodaj do nich oliwę oraz musztardę francuską. Całość dobrze wymieszaj, na koniec wlej wódkę do smaku. Zastygniętą terrinę z grzybów wyjmij z formy i pokrój na plastry. Ułóż na półmisku a dookoła rozłóż dekoracyjnie sałatę fryzyjską i polej sosem vinaigrette.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8