Przepisy Tarta z truskawkami

Składniki

250 g mąki pszennej
125 g masła
1 jajko
szklanki cukru
1 opakowanie galaretki truskawkowej
1 opakowanie truskawek mrożonych (lub świeżych, 450 g)
100 g dżemu truskawkowego
sól

Opis

Miękkie masło połącz z mąką, dodaj jajko, szczyptę soli i cukier. Wymieszaj wszystkie składniki łyżką, po czym zagnieć ciasto dłońmi. Ciasto powinno być wilgotne, ale nie powinno kleić się do rąk. Gotowe zawiń w folię spożywczą i włóż do lodówki na ok. 1 godz. W tym czasie rozmroź truskawki. Wyłóż je w opakowaniu na metalowe sitko. Do garnka nalej wodę i nałóż sitko na garnek. Rozmrażaj truskawki na parze. Otwórz worek i zlej nadmiar soku.

Wyjmij ciasto z lodówki i rozwałkuj je na grubość ok. 0,5 cm. Oprósz mąką (ok. 1 łyżka) żaroodporne naczynie do pieczenia tarty i przełóż ciasto do naczynia. Ponakłuwaj je widelcem. Wierzch ciasta posmaruj dżemem i poukładaj na nim truskawki. Odetnij zbędne części ciasta na krawędziach i zawiń wokoło rant. Nagrzej piekarnik do 180° i piecz tartę ok. 30 min aż się zarumieni. Galaretkę rozpuść w połowie ilości wody podanej na opakowaniu. Gdy tarta ostygnie, polej ją na w pół stężałą galaretką. Tartę podawaj na zimno z bitą śmietaną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8